OTÁZKY A ODPOVĚDI

Sepsali jsme pro vás odpovědi na nejčastější otázky, které naši zákazníci mají. Nenašli jste svoji odpověď? Napište nám dotaz.

PŘIJEDEME UPRAVIT I VAŠE VOZIDLO! JSME OK CHIP

 

MOBILNÍ CHIPTUNING

Přijedeme za vámi kamkoliv po Česku a Slovensku a úpravu provedeme u vás doma nebo na předem domluveném místě a to zcela bez příplatku

Co znamená mobilní chiptuning?
Mobilní chiptuning znamená, že úpravu provedeme přímo u zákazníka doma. Naši technici provádí veškeré úkony přímo u zákazníka a je jedno zda doma nebo v práci. Za svými zákazníky jezdíme po celém Česku a Slovensku.
Je cena dopravy započítána v ceně úpravy nebo ji účtujete zvlášť?
Ano cestovní náklady jsou již v ceně úpravy dle principu trasování zakázky.
Co je princip trasování zakázek?
V základní ceně chiptuningu je již započtena dobra k zákazníkovi na základě principu trasování zakázek tzn. že v dané lokalitě nejedeme vždy na jedno vozidlo ale v daném místě či kraji při jedné jízdě upravíme více vozů. Pokud Vám hromadný termín úpravy nevyhovuje je možné Vám nabídnout individuální termín ale s cenou 7,5 Kč za kilometr.
Jak je možné, že máte dopravu v ceně úpravy a jste schopni držet tak nízkou cenu?
Ano skutečně cena úpravy je konečná a zahrnuje i dopravu. Dopravu k Vám neúčtujeme z toho důvodu, že nikdy nejedeme jen na jednu úpravu a vždy v dané lokalitě či kraji máme více úprav, proto nejsme nuceni účtovat dopravné k zákazníkovi v rámci chiptuningu navíc naše vozy jezdí na CNG a tím snížují náklady na dopravu.
Přijedete mi udělat úpravu i o víkendu?
Bohužel. O víkendech není možné úpravy provést nicméně se maximálně snažíme časově přízpůsobit zákazníkům během pracovních dnů (přijdeme za Vámi do práce či na místo, které Vám nejvíce vyhovuje).
Je možné v rámci mobilního chiptuningu tedy u mne na adrese po úpravě změřit výkon?
Bohužel. Měření výkonu je možné pouze na naší centrále. Ostatní pobočky a mobilní technici nejsou vybaveny válcovou zkušebnou.
Jezdíte po celé České republice případně i na Slovensko?
Realizace provádíme po celé České republice a nově i po celém Slovensku.
Co se stane pokud zruším již domluvený termín v den kdy je technik na cestě na realizaci?
Pokud zákazník zruší závazný termín realizace v době kratší než 24 hodin před plánovaným příjezdem technika je nutné mu naúčtovat poplatek za zmařený výjezd. Doprava není zákazníkovi zvlášť účtována a funguje na principu trasování zakázek (res. sdílení zakázek) a v případě, že dojde ke zrušení zakázky zákazníkem (v době kdy je technik již na cestě na realizaci) tak tím dochází ke snížení efektivity celé trasy res. ke zvýšení nákladů na cestovné. Proto jsme bohužel nuceni po zákazníkovi vyžadoavat tento poplatek dle aktuálního ceníku.

TECHNICKÁ KONTROLA A MĚŘENÍ EMISÍ

Budu mít po úpravě problém na STK či SME?
V první řadě bychom rádi uvedli, že chiptuning je v současné době na technické kontrole nezjistelný. Úpravu zjistíte pouze protřednictvím měření výkonu či vyčtení a porovnání mapy z řídicí jednotky s originálem. Ani jeden úkon se technické kontrole neprovádí. Každopádně problém na STK či SME mít opravdu nebudete neboť naše úpravy nepřekračují emise dané výrobcem.
Splňují vaše úpravy nové měření emisí?
Ano, splňují. Všechny naše úpravy (chiptuning) nepřekračují hodnoty dané výrobcem tudíž garantujeme bezproblémovost na STK a SME. V případě poskytnutí doplňkových služeb www.okchip.cz/doplnkove-sluzby již nemůžeme garantovat bezproblémovst na STK či SME. Tyto úpravy jsou prováděny výslovně na přání zákazníka.
Můžu mít na technické kontrole problém pokud mám vypnut DPF či EGR?
Ano po této úpravě nesplní vaše vozidlo parametry pro úspěšné provedení technické kontroly.

OBECNĚ O CHIPTUNINGU

Jak probíhá úprava?
1. seznámení s upravovaným vozem 2 provedeme diagnostiku paměti závad vozu – součástí ceny není diagnostika paměti závad, kterou důsledně doporučujeme před úpravou provést 3. stáhneme původní sw a zazálohujeme 4. provedeme diagnostiku řidící jednotky 5. novou sw úpravu nahrajeme do vozidla 6. provedeme diagnostiku řidící jednotky 7. vyplníme certifkát 8. jizdní zkouška se zákazníkem 9. předání vozu zákazníkovi
Je možné upravit vůz s automatickou převodovkou?
Ano, upravit vůz s automatickou či DSG převodovkou není problém. Nový software bude uzpůsoben tak, aby bezchybně komunikoval s automatickou převodovkou.

Splňují Vaše úpravy nové podmínky zákona tzn. jsou legální?
Nejprve musíme podoktnout že chiptuning neboli sw úprava je na STK, SME či u policie zcela nezjistitelný protože tyto instituce nemají a nikdy nebudou mít potřebné technologie pro zjištění zda je vůz upraven. Pokud bychom se dívali na podmínky nového zákona, tak by navýšení výkonu mohlo být maxímálně do 20% res. méně než 20% a tudiž by jednotlivé úpravy již skoro nedávali smysl. Nicméně naše odpověď na otázku je: "Ne naše úpravy nesplňují podmínky nového zákona jelikože navýšení výkonu je u všech našich úprav vyšší než 20%."

Jak je to po úpravě s readiness kódy?
Po úpravě se readiness kódy nemění (nevypínáme při úpravě EGR, DPF, FAP….). Řidicí jednotka po úpravě komunikuje zcela normálně.
Je nutný zápis úpravy do technického průkazu?
Ne není, jelikož je chiptuning zcela nezjistitelný nevidíme důvod tahání peněz od našich zákazníků za tento úkon, kdy cena zápisu převíší i cenu naší úpravy (hrubé spočítání nákladů na zápis jedné úpravy do TP je cca 4000,- Kč).
Proč si nechat nachipovat auto?
Jelikož již jste na našich stránkách tak jste pravděpodobně s výkonom svého vozu neskpokojeni či hledáte jak efektitvně snížit náklady za pohonné hmoty. To jsou základní dva důvody proč si nechat upravit váš vůz. Vůz má po úpravě větší akceleraci, nižší spotřebu, vyšší rychlost a vy máte v podstatě rychlejší vůz za min. náklady.
O kolik se mi zvýší výkon?
Záleží na motorizaci, ale až o 35%. Více informací v našich výkonnostních tabulkách.
Sníží se mi po úpravě spotřeba?
Ano. Při běžné úpravě klesne spotřeba v průměru o 0,5 až 1,0 l na 100 kilometrů. Tento údaj není ale garantovaný. Záleží vždy na více proměných jako je jízdní styl, lokace vozu a podobně.
Je možné změřiv výkon mého vozu?
Ano je to možné na naší centrále. Cena jednoho měření je 2550 Kč.

CENY/ OBJEDNÁVKY

Jaké máte ceny?
Naše ceny začínají na 3370,- Kč. Více informací v seznamu vozů dle dané motorizace.
Do kdy platí akční cena?
Akční cena je platná do data uvedeného pod akční cenou u příslušné motorizace. Do té doby je nutné poslat on-line objednávku a tím si zajistíte uvedenou akční cenu. Úpravu je poté nutné provést do dvou týdnů.
Úpravu chci provést až za dva měsíce. Je možné mi zajistit akční cenu?
Bohužel akční cena je platná pouze do daného data. Po uplynutí tété doby není možné uvedenou akční cenu garantovat.
Jak se můžu objednat a zajistit si akční cenu?
Uvedenou akční cenu u příslušné motorizace si zajistíte online objednávkou vyplněním poptávkového formuláře Objednat/poslat dotaz či zavoláním na naši infolinku.

NAŠE ZÁRUKY

Jaké máte záruky?
Na úpravu poskytujeme nadstandardní záruku ve výší 60 měsíců a 24 měsíců na upravenou řídící jednotku. Více informací na stránce záruky.
Mám vůz v tovární záruce přijdu po chiptuningu o tuto záruku?
Ne, nepřijdte. Jelikož úprava je při běžné garanční prohlíce zcela nezjistitelná pokud to servisnímu techniku neuvedete.
Mám vůz v tovární záruce přijdu v případě využití doplňkových služeb - např. deaktivace adblue o tuto záruku?
S větší pravděpodobní přijdete o záruku.
Co je pojištění převzetí továrních záruk?
Pojištení továrních záruk je naše doplňková služba pro majitele nový vozů v tovární záruce, kdy za malý měsíční poplatek přebereme kompletní tovární záruku výrobce - pouze v případě chiptuningu. Více informací na sránce pojštení převzetí továrních záruk.

KARTY VÝHOD

Jak vypadá karta výhod EXCLUSIVE CARD
Karta výhod nemá fyzickou podobu, ale jednotlivé výhody EXCLUSIVE CARD a PLATINUM EXCLUSIVE CARD jsou uvedeny certifikátu o úpravě, který Vás opravňuje k jejich čerpání.
Jaký je rozdíl mezi EXCLUSIVE CARD a PLATINUM EXCLUSIVE CARD?
Základní rozdíl mezi jednotlivými kartami je v délce platnosti jednotlivých karet. U základní karty je platnost 12 měsíců od zakoupení a v případě Platinum karty je možnost čerpat služby doživotně. Karta Platinum navíc obasahuje bohatší služby a tudíž i více výhod. Jednotlivé rozdíly mezi jednotlivými kartami naleznete na www.okchip.cz/exclusive.
Co všechno zahrnuje PLATINUM EXCLUSIVE CARD?
Doživotní služby PLATINUM EXCLUSIVE CARD,

  • Diagnostika paměti závad (čerpání 1x)
  • Záloha původního softwaru na USB disk (čerpání 1x) – Nemáte při úpravě svůj USB disk? Nevadí. V rámci platinum exclusive card získáváte usb disk s původním sw zdarma.
  • Zaslání původního softwaru e-mailem (čerpání 1x) Ztratili jste svůj USB disk se zálohou? V rámci platinum exclusive card vám ho zašleme jedenkrát zdarma.
  • Opětovné nachipování po přehrátí softwaru servisem (čerpání neomezeně)
  • Nahrání původního softwaru do vozu (čerpání neomezeně)
Kolik stojí Vaše PLATINUM EXCLUSIVE CARD a opravdu mohu služby z ní čerpat opakovaně?
Karta stojí 1950,- KČ a její platnost je doživotní. Služby opravdu můžete čerpat opakovaně. .

ZAVOLÁME VÁM

Potřebujete poradit s úpravou či objednávkou? Ozvěte se.

 +420 739 564 936

okchip@okchip.eu

Stačí zaslat své telefonní číslo a náš operátor se s Vámi spojí. Pro naše zákazníky je k dispozici zákaznický servis od pondělí do pátku.